سلسله درس گفتارهای کتاب الحروف فارابی

سلسله درس گفتارهای کتاب الحروف فارابی

ششمین جلسه از درس‌گفتار الحروف فارابی، با تدریس استاد پارسانیا پنج‌شنبه ۱۶ دی‌ماه،  ساعت۱۴:۳۰ تا ۱۶ برگزار می‌گردد.

متن کتاب الحروف حکیم فارابی در سلسله درس‌گفتارهایی به وسیله‌ی حجت‌الاسلام والمسلمین پارسانیا مورد بازخوانی قرار خواهد گرفت. الحروف از جمله کتاب‌های کمترشناخته شده‌‌ و ترجمه نشده‌ی فارابی است که شامل آراء قابل توجه وی در زمینه‌ی  مابعدالطبیعه، مباحث فلسفه زبانی و نسبت دین و فلسفه و نیز درباره‌ی علم مدنی می‌باشد.

استاد حمید پارسانیا از جمله اندیشمندان نوصدرایی و از پژوهشگران و مدرسان فلسفه اسلامی است که سال‌هاست در مدرسه‌ی فیضیه‌ی قم به تدریس اسفار ملاصدرا پرداخته و می‌کوشد خوانشی ناظر به مسائل اکنونی از حکمت متعالیه ارائه دهد. وی که عضو هیئت علمی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران نیز هست در صدد است این درس را باتوجه به نیازها و پرسش‌های مطرح در حوزه فلسفه زبانی و فلسفه تحلیلی دنبال نماید.

این درس از پنج‌شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵، ساعت ۱۰ الی ۱۲، در دانشگاه باقرالعلوم علیه‌السلام آغاز خواهد شد. گفتنی است درس اسفار استاد پارسانیا روزهای شنبه تا سه شنبه و درس شرح اصول کافی (کتاب العقل)، ایشان روزهای چهارشنبه، ساعت ۷ تا ۸ صبح در مدرسه فیضیه، مدرس حضرت معصومه سلام الله علیها، برقرار است. تارنمای   localhost/parsaniaبه اطلاع‌رسانی برنامه‌های جاری استاد پارسانیا می‌پردازد.

3 thoughts on “سلسله درس گفتارهای کتاب الحروف فارابی

  1. با سلام
    لطفا فایل صوتی یا متن نوشتاری درس گفتارهای الحروف فارابی را به صورت جلسه بر روی سایت جهت استفاده علاقمندان قرار دهید

  2. عرض سلام
    لطفا ویس جلسات این کارگاه را در سایت قرار دهید تا ما هم بتوانیم از فرمایشات استاد بهره ببریم.

    تشکر از شما

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *