فقط اصحاب رسانه می توانند مسائل خود را حل کنند

فقط اصحاب رسانه می توانند مسائل خود را حل کنند

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی؛
فقط اصحاب رسانه می توانند مسائل خود را حل کنند
حوزه/ رئیس کمیسیون حوزوی شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: با توجه به سرعت علم و دانش، همچنین موج عظیم اطلاع رسانی و ظهور فناوری های نوین، در مساله رسانه و دغدغه های موجود آن فقط اصحاب رسانه می توانند مسائل خود را حل کنند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، حجت الاسلام و المسلمین حمید پارسانیا جمعه شب در دومین گردهمایی انجمن سواد رسانه در جمع اساتید رشته ارتباطات و رسانه اظهارداشت: اگر با یک موضع فناورانه به مسائل پیرامونی توجه کنیم، خواهیم دید با یک نوع واژگونی مواجه هستیم، واژگونی که بعضا در دست ما نیست و به قول وزیر فناوری و اطلاعات بیشتر در بخش سخت افزاری آن احاطه و اشراف داریم.
عضو هیأت علمی دانشگاه باقرالعلوم (ع) افزود: امروز ما اسیر روزمره گی ها شده ایم و از مسائل اصلی و این سرعت تکنولوژی در حال عبور غافل بوده ایم، تا کنون چقدر توانسته ایم در حوزه اخلاق، فقه، حقوق، فرهنگ، فلسفه ومطالعات فرهنگی کار علمیاتی اثربخشی انجام دهیم؟
وی ادامه داد: اگر امروز بسیاری از برداشت ها از غرب می باشد، بدلیل ارتباط ارکانیکی است که در جهان غرب از ابتدا در جریان بوده است و این در حالیست که متخصصان خودمان چندان توجهی به آن ندارند و این نظام و تمدن در مجموعه ای ساخت یافته شکل گرفته است.
حجت الاسلام و المسلمین پارسانیا بیان داشت: ما امروز نیاز به یک بازبینی داریم، حوزه علمیه ما از پتانسیل و ظرفیت بالایی برخوردار است به شرط آنکه خودش را دریابد و به قدرت ذاتی خود پی ببرد.
استاد حوزه و دانشگاه اظهارداشت: بحث ارتباطات و رسانه، مساله ما است و خودمان باید همه همت مان را در این مسیر هزینه کنیم و ابتدا باید موضع نظری خودمان را کاملا مشخص کنیم سپس به ماموریتی که بر عهده داریم بپردازیم.
انتهای پیام ۳۱۳/۱۷

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *